Jak funguje CLEVERMESS

Clevermess-Junior_04Jak správně změřit nohu

Při měření doporučujeme obléct ponožku na měřenou nohu.

Pokud má dítě číslo nohou větší než 31, nasaďte  prodlužovací nástavec.

Zapňete přístroj. Ozve se jedno pípnutí. Nasaďte nástavce v prstové části a patní části. Dítě stojí přímo na měřidle. Měřidlo umístěte na rovný pevný povrch.

Stisknutím postranných šedých knoflíků nastavte přibližnou délku nohy.

Postavte dítě na měřidlo Clevermess. Délku měřidla nastavit tak, aby oba nástavce – prstový i patní leželi těsně u nohy.

Připevněte nástavec na měření šířky.

Nástavec na měření šířky stiskněte na šířku nohy. Současně zatlačte zelený jazyk na měřidle a vyčkejte na zaznění dvou pípnutí. Šířka byla uložena do měřidla. Délka nohy je přednastavena na měřidle mechanicky, proto měřidlo do délky před měřením bot nepřestavujte.

 

Clevermess-Junior_05Jak správně změřit vnitřek boty

Oddělejte všechny nástavce a vložte přístroj do boty.

Stiskněte oba postranní snímače a posuňte přístroj směrem ke špičce boty. Je možné, že u paty budete botu muset prsty trochu roztáhnout, aby se do ní Clevermess dobře dostal.

Botu mějte co nejvíc otevřenou (odepněte suchý zip / povolte tkaničky atd.)

Vzhledem k měřícím snímačům vpředu a po stranách je Clevermess větší než noha Vašeho dítěte, a tak možná budete muset vynaložit trochu šikovnosti, abyste přístroj do boty dostali. Ale fungujte to! A výsledky jsou díky tomu spolehlivé a přesné.

Nechte Clevermess 6 vteřin klidně v botě a přístroj provede měření. Po třetím pípnutí můžete přístroj vyndat a podívat se na výsledek. Příslušné údaje se zobrazí na displeji.

Po 30 vteřinách údaje zmizí a můžete změřit další botu. Jednoduše opět vložte přístroj do boty.

Pokud by se měření spustilo, zatímco Clevermess budete teprve dávat do boty, nechte ho prostě v botě tak dlouho, než zahájí nové měření (po 30 vteřinách) a opět třikrát zapípá (po dalších 6 vteřinách).

Clevermess dokáže zohlednit od 0 do 20 mm  rezervy v délce boty.